Müüdid FEMTOLASIK protseduuri kohta

Müüt 1: Silmaarstid oma silmadele FEMTOLASIK protseduuri ei soovi.

Tegelikult on FEMTOLASIK operatsioone tehtud silmaarstidele kogu maailmas. Samuti on nad opereerinud oma perekonnaliikmeid ja lähedasi sõpru. FDA (FDA Food and Drug Administration) andmetel on laserkirurgidele endale neid protseduure tehtud neli korda rohkem kui keskmisele elanikkonnale.

Müüt 2: Kontaktläätsed on turvalisemad kui LASIK meetod.

Uuringud on võrrelnud silmas tekkivate komplikatsioonide sagedust nii LASIK protseduuri kui ka pikaajalise kontaktläätsede kandmise puhul. Tulemuste põhjal ei ole nende gruppide vahel erinevust leitud. Peaaegu kõik pikaajalised läätsekandjad on tundnud silmades läätsede kandmisest tingitud vaevusi.

Müüt 3: Pärast laserprotseduuri on kõrgem risk näha halosid (kiiri või kuma valgusallikate ümber).

FDA uuringute põhjal halode teke pärast protseduuri ei suurenenud.

Müüt 4: Pärast LASIK meetodi rakendamist muutuvad silmad sageli kuivaks.

FDA uuringute põhjal – mis viidi läbi enne ja pärast protseduuri – leiti, et pärast FEMTOLASIK meetodi rakendamist patsientidel kuiva silma sündroomi raskusaste hoopis vähenes.

Müüt 5: Laserprotseduuride turvalisus ei ole paranenud.

Viimase 10 aasta areng laserkirurgias näitab mitte ainult protseduuride turvalisuse paranemist, vaid ka asjaolu, et 95% patsientidest on tulemusega väga rahul.

Müüt 6: Komplikatsioonid on tavapärased.

Sarvkesta lapikesega seotud komplikatsioonid olid sagedamini esinevad enne femtosecond laserite kasutamist. Uute tehnoloogiate kasutamisel ja õhukese sarvkesta lapikese moodustamise tehnikate puhul on komplikatsioonide esinemine harv nähtus.