fbpx

Nägemiskontroll

Nägemisteravuse mõõtmine, prillide ja kontaktläätsede määramine

Millal saab aidata optometrist

Nägemisprobleemide korral ei pea alati minema silmaarsti juurde, vaid alustada võiks optometristi külastamisest. Optometrist on spetsialist, kes kontrollib teie nägemisteravust ja tegeleb prillide määramise, prilliretsepti uuendamise ning erialase nõustamisega. Samuti kontaktläätsede sobitamise ja määramisega.

Kontaktläätsede kandjatel oleks hea vähemalt kord aastas lasta optometristil oma silmad üle vaadata, sest nii saab oma silmade tervise ning kontaktläätsede kasutamise kohta regulaarselt infot ja häid nõuandeid.

Optometrist tegeleb silmadega, mille tervis on hea. Siiski, kui ta avastab kontaktläätsede sobitamise, järelkontrolli või prillide määramise käigus silmahaigusele viitava seisundi, siis suunab ta patsiendi edasi silmaarsti juurde.

Millal on vaja lugemisprille?

Enamasti tekivad hea nägemisega inimestel kaebused pärast 40. eluaastat. Siis on läätse elastsus juba nii palju vähenenud, et sama korrektsiooni juures ei suuda silmalihased läätse erinevatele kaugustele ühtmoodi hästi fokuseerida. Mida lähemale me vaatame, seda rohkem peavad lihased pingutama. Seetõttu tekivadki probleemid esmalt lähedale nägemisega. Kurdetakse silmade kiire väsimise (lugemisel), kehva valguse ja väikese trüki üle. Tekst lükatakse silmadest järjest kaugemale.

Selliste kaebuste korral pöörduge kindlasti optometristi poole, kes kontrollib teie silmi ja määrab lugemisprillid.

Kasulik info

Registreeru operatsioonieelsele uuringule

    * = kohustuslik