Miks on vaja arvutiprille?

Miks on vaja arvutiprille

Arvuti on muutunud paljudes ametites esmaseks töövahendiks ning üha enam inimesi kasutab seda ka vabal ajal. Sellest lähtuvalt on tekkinud suurenenud vajadus nn arvutiprillide järele. Selle vajaduse tunneb inimene ise ära. Kui töötate arvutiga pikema aja jooksul ja teie silmad kipuvad väsima, tähed muutuvad uduseks ning silmad hakkavad punetama ja kipitama, siis peaksite kindlasti pöörduma optometristi poole, kes teeb kindlaks arvutiprillide vajaduse. Kui prillid on määratud, siis saab lasta prilliklaasidele panna katteid ja filtreid, mis peaksid silmi veelgi enam kaitsma.

Mis on arvutiprillid?

Need spetsiaalse eesmärgiga prillid on kohandatud just selleks, et vähendada silmade kurnatust ja pakkuda silmadele mugavustunnet ka pikema perioodi jooksul arvutiga töötades.

Arvutiprillid erinevad tavalistest prillidest ja lugemisprillidest mitut moodi ning seda kõike selleks, et olla vastavad teie silmade sooritusele sel ajal, kui vaatate arvutiekraanile. Arvutiekraan asub kasutaja silmast tavaliselt ca 50-65 cm kaugusel. Seda loetakse keskmiseks nägemistsooniks, mis asub lähemal kui fookus autojuhtimisel, aga kaugemal kui raamat lugemisel.

Arvutiprillidel on kohandatud klaasid just selleks, et saaksite vaadata arvutiekraani ilma erilise pingutuse ja ebatervislike poosideta.

Kuna korralikult ja täpselt välja kirjutatud arvutiprillid on nendest maksimaalse kasu saamiseks üliolulised, siis parim võimalus on soetada oma arvutiprillid kogenud optometristide juurest. Enne visiidi kokkuleppimist mõõtke aga ära, kui kaugel te tavaliselt oma arvutiekraanist istute – ninajuurest kuni arvutiekraanini – ja võtke see mõõt silmaarsti juurde kaasa. See aitab optometristil teie arvutiprillidele määrata sobiva tugevusega klaasid hõlpsamalt.