fbpx

Silmaarsti vastvõtt

Silmaarsti põhitegevuseks on silmahaiguste (glaukoom, katarakt) diagnoosimine ja ravi. Samuti silmaoperatsioonide tegemine. Meie kliiniku silmaarstide käsutuses on uuringute teostamiseks vajalik kaasaegne aparatuur.

Millal tuleks külastada silmaarsti?

Päris esimene silmade kontroll võiks toimuda lapse kolmandal või neljandal eluaastal. Selles vanuses saab kontrollida lapse nägemisteravust ja vaadata üle ka muud nägemisfunktsioonid.

Juhul, kui lapse nägemisega kõik korras, siis järgmine kontroll peaks toimuma enne kooliminekut. Edaspidised silmakontrollid toimuvad vajaduse järgi.

Kontaktläätsede kandja peaks oma silmi kontrollima korra aastas. Kui kaebusi ei esine, siis võib seda teha 2–3 aasta tagant.
Prillikandja peaks kontrollis käima 2–3 aasta tagant.

Alates 40. eluaastast peaks silmi kontrollima 2–4 aasta järel. Kaebuste esinemise korral aga tihedamini või vastavalt raviplaanile.

Alates 65. eluaastast tuleks silmi kontrollida 1–2 aasta tagant. Kaebuste esinemise korral aga tihedamini või vastavalt raviplaanile.

Meelespea silmaarsti külastajale

  1. Vastuvõtule tulles varuge piisavalt aega. Tervete silmade puhul kulub silmade kontrolliks umbes 20–30 minutit. Juhul, kui tekib vajadus täiendavateks lisauuringuteks, siis arvestage kahekordse ajavaruga.
  2. Silmapõhjade või silma optilise süsteemi täiendavatel uuringutel kasutame pupilli laiendavaid silmatilku. Seepärast on teie nägemine mõni tund veidi udusem ja silmad võivad olla valgustundlikud, mistõttu ei ole soovitatav kohe autorooli istuda. Ereda päikese korral võtke kindlasti kaasa ka päikeseprillid. Samuti võib mõneks tunniks olla häiritud lugemine ja töö arvutiga.
  3. Vastuvõtule tulles palume kaasa võtta kasutusel olevad prillid ja prilliretsept.
  4. Koostage nimekiri silmaravimitest, mida parasjagu kasutate.
  5. Kui teil on enne arstivisiiti tekkinud palju küsimusi, on otstarbekas need üles kirjutada ja visiidile tulles kaasa võtta.
Registreeru operatsioonieelsele uuringule

    * = kohustuslik